Až -50% SLEVY ZIMNÍ VÝPRODEJE!
Nakupuj nyní, dokud jsou dostupné Tvé velikosti >>> Zobrazit
Nějaké otázky?+420228880486

REIMA

REIMA - ODOLNOST JE KLÍČEM K UDRŽITELNÉ VÝROBĚ OBLEČENÍ

Hlavním cílem společnosti REIMA je výběr materiálů, které se dají vyrábět ekologicky udržitelným způsobem. Pečlivě vybíráme materiály, které pomáhají snížit dopad oděvů na životní prostředí a množství odpadu z výroby.

Odolnost materiálu

Odolnost materiálu je klíčem k udržitelné výrobě dětského oblečení. A jak zjišťujeme, zda je materiál odolný? REIMA na všechny své látky používá tzv. test Martindale, který spočívá v tom, že se látka mechanicky tře smirkovým papírem. Tak se REIMA u každé látky přesvědčí, zda je vhodná na výrobu oblečení, které bude přicházet do styku s hrubými povrchy. Test Martindale požaduje u všech bund odolnost proti 15 000 otěrům smirkovým papírem a u všech kalhot a kombinéz odolnost proti 30 000 otěrům. To znamená, že teoreticky můžete uklouznout v bahně na hrubém asfaltu 30 000x, a teprve tehdy se látka opotřebuje nebo prodře. U většiny produktů najdete výsledky testu Martindale přímo na jejich webových stránkách. Naše látky jsou dokonale uzpůsobeny svému účelu, aby děti opravdu bavilo pobývat na čerstvém vzduchu a užívat si pohybových aktivit. Tím snižujeme množství odpadu. Ten totiž většinou vzniká tak, že lidé kupují nové a nové oblečení, protože to staré neplnilo svůj účel nebo se rychle obnosilo.

Cesta k ekologičtějším materiálům

V textilním průmyslu se poslední dobou dějí velké změny. Jeho hlavní misí začíná být udržitelnost a ohled na životní prostředí. To je také cíl společnosti REIMA. Proto REIMA vytvořila plán zvýšení podílu udržitelných materiálů (jako je např. recyklovaný polyester, organická bavlna, Tencel®, recyklovatelné materiály, vlna a eticky získávané prachové peří) ve svých výrobních procesech. V jarní/letní kolekci REIMA na rok 2021 je 50 % modelů vyrobeno z udržitelných materiálů. Do roku 2023 bude 100 % syntetické vaty a 50 % všech polyesterových materiálů používaných při výrobě oděvů značky REIMA recyklovaných. 50 % tkanin bude mít certifikát Bluesign®. V roce 2021 už budeme ve výrobě pracovat výhradně s certifikovanou ekologickou bavlnou. REIMA dále nabízí i jiné ekologické materiály, například dřevité, jako je třeba Tencel® nebo bambusová viskóza. Původ všech oděvů REIMA bude možno kompletně vysledovat, a tak budete přesně vědět, jak vznikla bunda nebo jiný kus oblečení, který máte právě na sobě.

REIMA Coffee Bean

REIMA používá jemné částečky uhlíku a mleté kávy smíchané s polyesterem, aby byl oděv funkčnější: uhlík ve vláknech zajišťuje lepší zadržování tepla a antistatické vlastnosti. Při zpracování mleté kávy s uhlíkem při vysokých teplotách vytváří uhlík voštinové struktury. Ve studiích společnosti REIMA smíchání částic kávy s polyesterem výrazně zvýšilo tepelnou retenci materiálu. To znamená, že bunda bude vaše dítě hřát jako zahřeje cappuccino za chladného rána :)

 

REIMA Mono-material

Outdoorové oblečení z monomateriálu je určeno k předávání z ruky do ruky a k následné recyklaci. Základním principem recyklace je snížení množství odlišných materiálů potřebných k výrobě výrobku. Při výrobě oděvů je běžnou praxí míchat různá vlákna, aby textilie získala funkční nebo estetické vlastnosti, takže je poměrně obtížné najít způsoby, jak je pro recyklaci oddělit. Z tohoto důvodu začala společnost Reima vyvíjet monomateriály - materiály tvořené pouze jedním vláknem, nikoli směsí. Hlavním cílem společnosti REIMA je, aby všechny oděvy byly plně recyklovatelné, včetně funkčního outdoorového oblečení. Po čtyřech letech výzkumu je společnost REIMA nadšená, že na jaře 2020 uvedla na trh svou první bundu z monomateriálu Voyager a později v témže roce i svou první zimní bundu z monomateriálu Kulkija. Cíl společnosti REIMA je prostý: chránit naše děti a jejich budoucnost. Proto bude již v roce 2023 20 % oděvů REIMA z monomateriálu a 50 % veškerého polyesteru se zrecykluje. Společnost REIMA věří, že se oblečení z monomateriálu a recyklace stanou novým standardem. Svět, kde jsou děti vedeny k tomu, aby se o své oblečení dělily a následně sledovaly jeho životní cyklus, je dobrý pro nás všechny. Tento návyk by podpořil sdílení a recyklaci a na skládkách by skončilo méně oblečení. Pomohl by také dětem dozvědět se více o udržitelnosti a o tom, jak prospívá našemu nádhernému světu.

Přečtěte si také